środa, 13 sierpnia 2008

Tydzień Ziemniaka

Lubie ziemniaki, tylko czasem o tym zapominam zafascynowana nowymi "odkryciami". Zapominam do momentu, aż gdzieś zapachnie... Większość ludzi da sobie obciąć rękę, że ziemniaki nie pachną, hmm.. szkoda rąk. Pachną, najróżniej, w zależności od tego, czy są gotowane, obrane, w koszulkach, smażone, pieczone, solone czy nie.

W porównaniu do ryżu i makaronów mają same plusy - są produkowane lokalnie przez co okazują się bardziej przyjazne dla środowiska, mają więcej wartości odżywczych i mniej kalorii.

Mniej przyziemnie - wlaśnie doczytałam, że Organizacja Narodów Zjednoczonych ogłosiła rok 2008 Rokiem Ziemniaka. Śledząc link traficie na strone ONZ - zadziwiające jak ważny jest tak niepozorny i nieśmiały ziemniak.

Nie idzie mi pisanie takich ślicznych wstępów, jakie znaleźć można na innych kulinarnych blogach. Na swoje usprawiedliwienie mogę dodać to, że pisząć zaczynam myśleć o jedzeniu, czuć zapachy, w brzuchu burczy i wtedy już nie mam wyjścia, muszę coś zjeść, a żeby coś zjeść to muszę to ugotować. Na tym kończy się pisanie.

Chcialabym zaprosić wszystkich chętnych do wzięcia udzialu w ziemniakowej uczcie. Wystarczy tylko w dniach 18-24 sierpnia przygotować potrawe z ziemniakami w roli głównej, umieścić odpowiedni wpis na swoim blogu, przysłać mi e-maila'a za szczegółami :) W poniedzialek 25 sierpnia dokonam podsumowania tutaj i na CinCin'ie. Mam nadzieję, że mimo sezonu urlopowego, znajdą się chętni :)

Jak tylko dowiem się jak wstawić tutaj okienko z kodem html do zamieszczenia na Waszych stronach, to go tutaj zamieszcze. Chwilowo poszłam po rozum do głowy a potem pewnie do pracy :(

Chodzenie po rozum do glowy duzo nie przynioslo, mialam za malo danych :) Metoda prob i bledow doszlam, wreszcie!

Zapraszam także do pobrania i zamieszczania bannera na Waszych blogach.

2 komentarze:

Adrijah pisze...

A wiesz, że blogowy Ziemniaczany Tydzień dopiero co był? Organizowany przez Olgę Smile http://www.smakimprezy.pl/2008/06/23/ziemniaczany-tydzien/ i planuje drugi - jesienny (3-12 października)

;)

Olasz77 pisze...

Wiem, ze byl blogowy, widzialam wlasnie u Olgi. Inna sprawa, ze Cinowego jeszcze nie bylo, wiec serdecznie Cie na niego zapraszam :)

LinkWithin

Blog Widget by LinkWithin