poniedziałek, 30 sierpnia 2010

Dzień Blogów – Blog Day 2010 – zaglądamy w karty innym blogerom :)

Blog Day 2010

Blog Day 2010Do dziś nie wiedziałam nawet, że taki jest, ale się dowiedziałam i doszłam do wniosku, że to miło z jego strony ;) Tyle innych dni, z pozoru niepotrzebnych i bezsensownych, ale Blog Day ma coś na celu.

Co prawda to dopiero jutro, ale postanowiłam zacząć wcześniej, żeby dać znać innym blogerom, że można i żeby jeszcze zdążyli :)

Cel BlogDay (cytat ze strony BlogDay):

“BlogDay został stworzony w wierze, że blogerzy powinni mieć jeden taki dzień kiedy będą mogli poznać innych blogerów z innych krajów i innych kręgów zainteresowań. Tego dnia blogerzy polecają swoim czytelnikom inne blogi. W założeniu każdy bloger ma polecić swoim gościom 5 nowych blogów. Tym sposobem każdy bloger będzie mógł, wędrując po linkach, odkryć nowe, nieznane dotychczas blogi.”

Inicjatorem Dnia Blogów jest Nir Ofir [nir.ofir(at)gmail(dot)com], zainspirowały go statystyki, okazuje się bowiem, że wiekszość czytelników blogów rzadko kiedy dociera do tych topowych. Czy takie zjawisko można nazać social media? Stwierdził, że nie bardzo i potrzeba zmian :) Pierwszy Dzień miał miejsce 31 sierpnia 2005 roku.

Co się dzieje w BlogDay? (znów cytat):

“Przez jeden dzień - 31 sierpnia - blogerzy z całego świata publikują notkę polecającą 5 innych blogów, najlepiej gdy są to blogi o innej tematyce, z innej kultury. Tego dnia czytelnicy bloga, będą krążyć po sieci i odkrywać nowe, nieznane blogi ciesząc się z odkrycia nowych ciekawych blogów i blogerów.”

Oficjalne zasady:

Znajdź 5 blogów, które Tobie wydają się interesujące.
Powiadom 5 innych blogerów, że zapraszasz ich do zabawy w BlogDay 2010.
Napisz krótki opis polecanych blogów i zamieść link do nich.
Opublikuj wpis w BlogDay (31 sierpnia).
I użyj tagów BlogDay - link:
http://technorati.com/tag/blogday2010 oraz linku do oficjalnej strony BlogDay: http://www.blogday.org

 

Wybrałam 5 blogów, które chcę Wam polecić, trwało to okrutnie długo, bo tyle dorego w Sieci, ale chyba mi się udało. Kolejność najzupełniej przypadkowa, więc proszę się nie sugerować :)

1. Zen Habits - o tym jak można wprowadzić trochę ZEN DO NASZEGO ŻYCIA, przystępnie, logicznie, niby oczywiste rzeczy i sprawy, ale w pędzie zapomina się o nich tak często.

2. 4-godzinny tydzień pracy – blog Tima Ferriss’a, który mówi o sobie “life coach”, trener życia :). Znajdziecie u niego porady na wszelkie tematy, jak uprościć sobie życie, jak podróżować po 12 krajach bez żadnego bagażu, jak zarobić dodatkowe 100 000 dolarów w 6 miesięcy itd.

3. DesignSponge – design szeroko pojęty, w różnych dziedzinach życia.

4. Polandian – Polskie realia oczami mieszkających u nas obcokrajowców.

5. Graphic Design Blog & Web Design Blog – projektowanie graficzne w szerokim ujęciu.

O Dniu Blogów poinformowałam również i zaprosiłąm do wzięcia udziału, aktywnego w miarę możliwości:

- Małgosię.dz – Pieprz czy Wanilia;
- Czypraka Antoniego – Gotowanie na gazie;
- Mirabbelkę – Kuchenne pogawędki;
- Atinę – Tak sobie pichcę...;
- Ptasię – Coś Niecoś.

Bardzom ciekawa co niekulinarnego podczytują cichaczem :)

5 komentarzy:

ziji pisze...

Fajna sprawa - ze tez nic o tym nie wiedzialam! :-)
Wszystkiego najlepszego drodzy blogerzy :D

atina pisze...

Bardzo dziekuje za zaproszenie, postaram sie jutro wybrać te kilka blogów;)

Olasz77 pisze...

Ziji - nic straconego, masz cały jutrzejszy dzień, cały wtorek, do roboty więc :) Jeśli Ci się uda, to przyslij link do wpisu proszę, postaram się tu zebrać tyle wpisów ile się da :)

Atina - nie chcę Ci robić kłopotu, to ma być zabawa, nie obowiązek, więc jeśli masz inne plany... ;) Np. jakaś kawa u mnie ;>

Czyprak Antoni pisze...

Olu, bardzo dziękuję za cynk. U mnie z odpowiedziami na takie zaproszenia bywa bardzo różnie, bom niepoukładany i słabo zorganizowany. Zapominam, po jakimś czasie przypominam sobie, że miałem odpowiedzieć, ale wtedy już jakoś tak głupio, że lepiej zmilczeć. Dziś więc u siebie wystawiam gąsiorek z czym dobrym i dziękuję wszystkim, którzy pamiętają o mnie i okazują życzliwość proponując udział w miłych blogosferycznych zabawach. Tobie zatem również. Pozdrawiam!

Olasz77 pisze...

:))) Czytałam Antoni - rewelacja :) U mnie tez cienko z odpowiadaniem na zabawy roznorakie i rozumiem doskonale. W Dniu Blogera chodzi bardziej o rozszerzanie horyzontów - zaproponowanie swoim gosciom blogow niezwiazanych z wlasna tematyka. Zaprosilam Was do wziecia udzialu majac na celu rozpropagowanie Dnia Blogera, zapraszania jako takiego nie ma w oficjalnych zasadach Dnia, ale pomyslalam, ze w ten sposob wiecej osob sie o nim dowie i za rok juz bedziemy swietowac wszyscy :)

LinkWithin

Blog Widget by LinkWithin